Аметист — камінь, що відкриває істину
Аметист — камінь, один вигляд якого викликає у багатьох містичні переживання, не кажучи вже про цілеспрямовану роботу та взаємодію з ним.
Аметист та властивості каменю в магії цінували правителі Шумера, фараони Стародавнього Єгипту, а китайці навіть сьогодні зберігають у посудинах із нього дорогоцінні ароматичні олії. Ним прикрашені корони Британської імперії та російських царів.
Це один із 12 каменів на наперснику первосвященика Юдеї. Перстень із цим каменем отримує при введенні в сан від Папи Римського кожен новий кардинал.
До середини XVIII століття носити його могли виключно короновані особи та ієрархи церкви. Визнано його властивості та значення як любовного талісмана, могутнього амулету проти сп’яніння. Все це камінь аметист.
Значення каменю аметист досить різнобічне, проте вважається, що камінь символізує еру Водолія, що недавно настала. Також він уособлює духовність та мудрість, скромність та щирість. Бузковий аметист застосовується в духовних практиках — як сполучна нитка зі світом таємничого і незвіданого. Кристал є символом мудрості, високої духовності та чистоти, допомагає своєму власнику стати справедливішим і благороднішим.
Вважається, що мінерал захищає від отрут та отруєнь, а також несе особам, що носять його на собі постійно, умиротворення та спокій, приносить удачу та заспокоює нерви. Людина, яка володіє аметистом, завжди зможе уникнути конфліктних ситуацій.
Природа матеріалу або все про камінь аметист
Аметист — представник кварцової породи, який по праву вважається найдорожчим із усіх існуючих у природі сімейства кремнеземів. У живій природі аметист є ромбовидним гірським утворенням, яке не можна не помітити. Як правило, мінерал має фіолетове забарвлення, що виділяється на тлі сірої гірської підкладки.
До речі, при нагріванні аметиста до 200 градусів самородок змінює колір: в результаті термічної реакції камінь стає безбарвним, а в міру остигання — повертає своє натуральне забарвлення.
Відповідь на питання, чому змінює колір мінерал, криється у його складі. У своїй структурі цей мінерал містить домішки, які при нагріванні змінюють валентність і стають безбарвними. Після охолодження все повертається на круги своя. При зануренні самоцвіту у воду краї бліднуть. Камінь стає бляклим від тривалої дії сонячних променів, повернути колір можна рентгенівським випромінюванням.
Як правило, товщина кристалів аметиста коливається від 5 мм до 10 см. Окремі кристали можуть досягати до 1 метра в обхваті та зросту дорослої людини. Маса такого кристала може досягати півтонни.
Забарвлення каменю варіюється від фіолетового відтінку різної насиченості до криваво-червоної, синьої та зеленої гами. Така варіативність кольору визначається відсотковим вмістом у ньому заліза, марганцю, кобальту та нікелю.
Кобальт і нікель лише зрідка зустрічаються в аметистах, тому і колір у них переважно фіолетовий.
Аметист камінь у легендах
Якщо перекласти слово «аметист» (amethystos) із давньогрецької мови, то вийде прикметник «не п’яний». Такий переклад вчені пов’язують із гарною романтичною історією-міфом Стародавньої Греції.
Існує легенда, що Бог виноробства Діоніс полюбив чудову німфу Аметист. Однак серце дівчини було зайняте. Після численних спроб Діоніса бути зі своєю коханою в ситуацію втрутилася богиня жіночої цнотливості Артеміда, яка перетворила німфу на твердий камінь насиченого фіолетового відтінку. Як нагадування про кохання Діоніса, Артеміда наділила мінерал унікальною властивістю захищати від сп’яніння.
Згідно з легендами, під час застілля стародавні греки найчастіше прикрашали свій посуд аметистом, а також одягали на себе різноманітні прикраси з дорогоцінного (на той момент) самоцвіту. Таким чином, вони оберігали себе від сильного впливу п’янкого напою.
Існують й інші назви самоцвіту, наприклад, «архієрейський» (староросійський) та «апостольський» (у християнській традиції) камінь. Цікаво, що ще у XVI ст. на Русі аметист, що має червоний відтінок, називали «вареником» або «амефісом».
Тоді цей мінерал цінувався вище, ніж рубін. Самоцвіт був улюбленим каменем отців церкви, саме тому за допомогою лілового самородка нерідко прикрашали вівтар, ікони святих, хрести.
Аметист також називають «камінь вдови» (разом із перлами та олександритом). Мінерал є символом сильної любові та вірності жінки. Такі прикраси носять прекрасні дами, що втратили улюбленого чоловіка, або дали клятву вічної вірності своєму коханому.
Лікувальні властивості
Фахівці, які займаються вивченням питання впливу природного каміння, стверджують, що натуральний необроблений аметист корисний для жінок, чоловіків, дітей.
- Мінерал зміцнює ЦНС, нормалізує метаболізм, стабілізує гормональний фон, а також роботу ендокринних залоз.
- Крім того, літотерапевти підтверджують, що аметистовий мінерал збагачує кров киснем, що в результаті сприяє нормальній роботі кишечника, нирок, печінки та шлунка.
- Літотерапевти рекомендують використовувати камінь жінкам, які прагнуть зберегти молодість, адже мінерал сприяє зменшенню кількості зморшок, покращенню кольору шкіри, а також зняттю набряклості, ліквідації синців.
- Абсолютно для всіх прикраси з аметистового самородка допомагають у лікуванні страхів, безсоння, головного болю. Для цього потрібно прикладати камінь у область скронь та чола.
- Мінерал здатний позбавити стресу, перенапруги, негативу. Його часто використовують під час курсу лікування психічних відхилень, шизофренії, параної.
Магічні властивості мінералу
Камінь має не тільки лікувальні властивості, а й магічні, а точніше — езотеричні властивості. Якщо говорити про трактування мінералу за допомогою карт Таро, то аметистовий кристал належить до категорії Старшого Аркану — Помірності.
Вважається, що мінерал вміє прибирати тривогу, душевний біль, має сприятливий вплив та наповнює ауру людини. Кварцовий самородок використовується як амулет від пияцтва, поганих думок, сприяє розсудливості та мудрості. Енергія каменю сприяє очищенню простору від накопиченого негативу.
Важливо знати, що аметистовий мінерал впливає та очищає лобну чакру, а також коронну чакру, розкриваючи магічні здібності кожного власника. У закритому просторі натуральний аметист має Інь-енергію, тобто перетворює негативні флюїди на позитивні.
За теорією феншуй у коханні аметист також має позитивний вплив. Крім того, камінь приваблює багатство до будинку, кристали каменю приваблюють матеріальний добробут у сім’ї. Для цього необхідно просто помістити необроблений аметист або друзу (мінеральний агрегат із сукупності кристалів, що довільно зрослися між собою) в південно-західній стороні приміщення.
Фіолетовий аметист як камінь має на увазі духовну чистоту, чесність, безкорисливість. Тому накладає на власника певні зобов’язання, допомагаючи лише добрим людям у добрих справах.
Аметист в астрології
Звичайно, аметистовий колір, що зачаровує, притягує погляд, але варто пам’ятати, що краса — це не головне. Знак зодіаку не повинен вступати в конфлікт із оберегом. В іншому випадку всі його позитивні якості будуть марними. А можливо, навіть завдадуть шкоди.
Майже всім знакам зодіаку підходить цей камінь. Винятки становлять Лев, Риба та Козеріг. Якщо для Лева та Риб талісман не несе загрози і буде лише гарною прикрасою, то для Козерога він є небезпечним. Люди, народжені під цим знаком, схильні до руйнування, носіння аметиста посилює цю межу характеру.
Інші зодіакальні знаки при носінні аметиста отримують тільки позитивний вплив. Наприклад, амулет утихомирює імпульсивність Овна, яка часто заважає довести задуману справу до кінця.
Тільця камінь підтримає у скрутній ситуації, а також сприятиме розвитку його особистості. Рак зможе досягти успіху в коханні, особливо сильно амулет впливає на дівчат цього знака. Такі талісмани стануть відповідними супутниками для тих, хто народжений під знаком Діви. Він посилює аналітичні здібності та допомагає потоваришувати з оточуючими людьми.
Будь-який негативний вплив, спрямований на Скорпіона, буде нейтралізовано талісманом із синього або фіолетового аметиста. Стрільці зможуть налагодити сімейні стосунки.
Серед усіх знаків камінь виділяє кілька улюбленців, які можуть отримати підтримку та захист у будь-якій сфері життя. Мінерал благоволить знакам повітряної стихії: Терези, Водолій та Близнюки. Камінь допомагає господареві зосередитися на певних цілях, наповнює енергією, очищує думки та емоції від сумнівів та хаосу. Крім того, камінь, який за своєю природою зближує людей, допоможе знакам повітря відсіяти непотрібні знайомства, залишивши в оточенні лише тих людей, які здатні допомогти, підтримати чи навчити.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.