УВАГА! Більшість фотографій, що представлені в галереї, зроблено на просвіт.
Агат — це шаруватий агрегат кремнезему, найчастіше тонковолокнистого халцедону, різновид кварцу, один із найнезвичайніших мінералів, про які написати коротко зовсім не просто.
Агат полонить своєю незвичністю та вишуканістю структури. Він дуже виділяється серед побратимів-мінералів, адже завдяки його шаруватості у глибинах каменю можна розглянути чудові візерунки, намальовані рукою Природи. Яскраві та ошатні смужки, найтонші переходи кольору, насичені відтінки — від цього мінералу дуже важко відірвати око.
Агат — камінь загадок та міфів, мінерал з рідкісними властивостями, амулет усіх подорожуючих та шукаючих осяянь, муза всіх умільців ювелірної справи та першовідкривачів у декоративному мистецтві.
Природа щедро обдарувала агат талантом художника. Серед агатів зустрічаються неповторні за красою шедеври, і важко уявити, що вони виконані не рукою людини. У зрізах каменю можна побачити краєвиди, обличчя, символи. Ніколи ви не зустрінете двох схожих агатів. Можна почути, як агат називають Оком Творця, оскільки найчастіше малюнок агата нагадує око. У давнину було прийнято поміщати оброблений у формі ока агат у очниці статуй. Робилося це для того, щоб камінь відганяв темні сили.
Назва каменю, мабуть, походить від Ахатес — річки на Сицилії, де в античні часи розроблялося одне з його родовищ. Хоча вірогіднішим припущенням здається семітський «ахіт» чи арабський «акік». Можна почути й інші назви агата та його різновидів — сердолік, сардонікс, арабський онікс, совине око та ін.
Походження агатів пов’язане з утвореннями, що заповнюють порожнечі в попелах, лавах, туфах або тріщинах вулканічних породах.
До початку XIX століття одним із найбільших родовищ агата вважалося родовище в Ідар-Оберштейні в Німеччині. Наразі це родовище вичерпано, а головними постачальниками агатів на світовий ринок стали Уругвай та Бразилія. Велике родовище агатів знаходиться у Монголії. Знаходять агати також у Вірменії, Грузії (Кобулеті), Криму.
Камінь агат, магічні властивості якого відомі здавна, вважається мінералом, який здатний гармонізувати навколишнє оточення, зробити свого власника приємним у спілкуванні, промовистим. Крім того, камінь захищає свого господаря від негативних впливів ззовні (енергетичні атаки, так званий психологічний вампіризм), беручи всю негативну енергетику на себе.
В Індії агат отримав звання «камінь душі». В аюрведі про агат сказано, що агат стимулює духовне пробудження людини, налаштовує на тонку хвилю сприйняття світу, відкриває канали ясновидіння та яснослухання. Цей камінь душі корисний для всіх.
У Стародавньому Римі агат вважався каменем богині родючості Помони. Щоб вона захищала рослини та дарувала багатий урожай, при посадці в ґрунт закопували агатові кульки.
Ще одне повір’я минулого пов’язане з тим, що цей мінерал використовувався як протиотрута при укусах павуків та скорпіонів.
У різних народів є повір’я та традиції, які пов’язують цей мінерал із новонародженими. Наприклад, в Індії з давніх-давен вважалося, що цей камінь допомагає заспокоїти немовля і раніше навчити його ходити. А в Грузії новонародженому при хрещенні одягали на зап’ястя бусинку з білого агату. Вона була покликана оберігати його від усього негативного, що несе зовнішній світ.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.